BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Kolejne pożegnanie
29.08.2016
W ostatni piątek sierpnia, w sali tradycji pułku odbyła się uroczysta zbiórka, w czasie której pożegnaliśmy dwóch żołnierzy naszej jednostki.

W obecności Dowódcy Pułku w/z podpułkownika Zbigniewa JARZĄBKA oraz licznie zebranych przyjaciół, kolegów i współpracowników, z murami brzeskiej jednostki pożegnali się chor. Zbigniew MARCINIAK i st.szer. Tomasz KIERAT.
ppłk Zbigniew JARZĄBEK w ciepłych i serdecznych słowach podziękował odchodzącym za oddaną, sumienną i pełną osobistych wyrzeczeń służbę dla dobra brzeskich saperów. Odchodzącym wręczono pamiątkowe upominki, a uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem i życzeniami od zgromadzonych na uroczystości żołnierzy i pracowników pułku.

Pan chorąży Zbigniew MARCINIAK służbę wojskową rozpoczął w 1993 roku, jako kadet Szkoły Chorążych Służby Czołgowo – Samochodowej w Pile. W czasie drogi służbowej zajmował kolejne stanowiska służbowe w: 10. Brygadzie Zmechanizowanej, 5. Brygadzie Pancernej, 1. Brygadzie Saperów i 1. Pułku Saperów z którą to jednostką związany był przez ostatnie  pięć lat swojej służby.
   
Pan st.szer. Tomasz KIERAT po odbyciu w latach 2008 – 2009 szkolenia w Ośrodkach Szkolenia Kierowców w m. Morąg i Grudziądz, kontynuował zasadniczą, nadterminową i zawodową służbę wojskową w 1. Brygadzie Saperów a po jej przeformowaniu w 1. Pułku saperów. Od początku związany z kompanią dowodzenie gdzie zajmował stanowiska młodszego zwiadowcy i zwiadowcy.
 

 GALERIA ZDJĘĆMinisterstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych