BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Dzień Flagi Państwowej
02.05.2017
2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi RP. Uroczystości miejskie zostały przygotowane przez nasz Pułk przy udziale Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Pomimo deszczowej aury, zapowiedziane wcześniej atrakcje przyciągnęły na dziedziniec Zamku Piastów Śląskich zarówno osoby starsze, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież.

Wśród osób przybyłych na uroczystości nie zabrakło Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja STEFAŃSKIEGO, Burmistrza Brzegu Jerzego WRĘBIAKA, oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich i społecznych.

Po wciągnięciu flagi RP na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego mjr Błażej LENARD przedstawił historię biało-czerwonych barw, a Starosta Powiatu przypomniał młodą historię Święta Flagi Państwowej.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na część artystyczną. Na dziedzińcu „Śląskiego Wawelu” wystąpiły zespoły wokalne oraz taneczne z Klubu 1psap. pod kierownictwem p. Janiny KORONKIEWICZ.

Imprezę zakończyło wspólne zdjęcie jej uczestników wraz z biało-czerwonymi balonami wypełnionymi helem, wypuszczonymi przez grupę dzieci do nieba oraz tradycyjna wojskowa grochówka i pokaz sprzętu wojskowego w tym sprzętu historycznego prezentowanego przez Stowarzyszenie 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Odbył się również wernisaż malarstwa polskiego "Wspomnienie kresów".


 

GALERIA ZDJĘĆMinisterstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych