BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Uroczyste obchody Święta Konstytucji
03.05.2017
3-majowe uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.45 mszą świętą, odprawioną w Kościele pw. Św. Mikołaja w Brzegu.

Mszę św. w intencji Ojczyzny celebrowali proboszcz parafii: ks. Zdzisław PYSZKA, ksiądz kapelan mjr Sławomir GADOWSKI oraz ksiądz ppłk Sławomir FANFARA.

Po mszy św. wszyscy zebrani przemieścili się na plac Polonii Amerykańskiej gdzie odbył się uroczysty apel z udziałem kompanii honorowych 1psap oraz PSP .

W czasie uroczystości meldunek od dowódcy kompanii przyjął zastępca dowódcy pułku ppłk Dariusz TULIN. Następnie głos zabrał Burmistrz Brzegu Jerzy WRĘBIAK, por. Krzysztof KRAWCZYK odczytał apel pamięci, a żołnierze Pułku oddali salwę honorową. Na zakończenie wysłuchano utwór "Witaj majowa jutrzenko".

W uroczystości wzięły udział, liczne poczty sztandarowe organizacji kombatanckich i społecznych, poczty szkół i instytucji na czele z pocztami 1 Pułku Saperów i Państwowej Straży Pożarnej, kombatanci, władze samorządowe oraz licznie przybyli mieszkańcy Brzegu i okolic.

Po uroczystościach na Palcu Polonii Amerykańskiej zebrani udali się na część artystyczną, przygotowaną przez grupę Antytemat Productions, wspartą wykonawcami z Klubu 1psap, zatytułowaną "Orzeł Biały". Brzescy artyści pod kierunkiem Joanny KORONKIEWICZ-BILOWICKIEJ "przenieśli" zebranych w świat polskich tańców ludowych, lirycznych pieśni i obrazów malowanych słowem.  


 

GALERIA ZDJĘĆMinisterstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych