BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
„Z żołnierską przygodą”
11.06.2017
W dniach 8-11 czerwca 2017r. w Kołobrzegu odbył się XIX Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego.

Jak co roku do nadmorskiej miejscowości przybywają najlepsze dziecięce zespoły oraz soliści, recytatorzy i aktorzy z całej Polski. W tym roku należało przejść dwa etapy eliminacji we Wrocławiu i Poznaniu, aby zawalczyć nad morzem w Finałowych Spotkaniach. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w MON Pana Michała Dworczyka, a także pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg i Starosty Kołobrzeskiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Klub 1 Pułku Saperów reprezentowali:

- w kategorii: estrada
– zespół Biedronki

- w kategorii: zespół wokalny
- grupa Biedronki

- w kategorii: soliści
– Oliwia Nowicka i Gracjan Wojciechowski

- w kategorii: interpretacje
– Gracjan Wojciechowski

Rada Artystyczna w składzie: Aldona Jankowska, Monika Marzec, Jolanta Wojtaś-Zapora, Tadeusz Kielar, Ryszard Leoszewski oraz ppor. Mariusz Żelazek po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich prezentacji doceniła naszych małych artystów.

Tytuł Laureata I stopnia otrzymał zespół estradowy „Biedronki”, który zachwycił jury spektaklem „Zwierzyniec”. I miejsce otrzymała również grupa wokalna „Biedronki”, która oczarowała publiczność repertuarem ludowym. Miejsce III otrzymała Oliwia Nowicka, która zaśpiewała „W moim magicznym domku” oraz „Orkiestry dęte. Zespoły „Biedronki" i solistkę przygotowała instruktor Anna Glińska. Wyróżnienie oraz nagrodę specjalną „za wszechstronność artystyczną” otrzymał Gracjan Wojciechowski (instruktor Jana Koronkiewicz).

Kołobrzeg po raz kolejny stał się rozśpiewaną i roztańczoną nadmorską stolicą kultury. Zespół „Biedronki” pięknie promował brzeski garnizon nie tylko na scenie letniej i widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury, ale także śpiewając i maszerując deptakiem w kolorowym korowodzie.

Do zobaczenia za rok!

Tekst: A.G. Foto: Klub

 


 

GALERIA ZDJĘĆ


 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych