BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie z 1psap
27.07.2017
W miniony czwartek (27.07), w sali tradycji 1. Brzeskiego Pułku Saperów oficjalnie pożegnaliśmy oficera odchodzącego z brzeskiej jednostki.

Szeregi saperskiej braci wkrótce opuści kpt. Adam KUBECKI – oficer sekcji wsparcia dowodzenia i łączności (S-6) sztabu Pułku. Rozkazem Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych kapitan Adam KUBECKI z dniem 1. sierpnia 2017 r. został wyznaczony na nowe stanowisko służbowe w Wojskowym Instytucie Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu. Dowódca Pułku - płk dypl. Marek GOLAN, z nieukrywanym żalem z powodu straty kolejnego oficera, w swoich słowach skierowanych do odchodzącego bardzo serdecznie podziękował mu za oddaną i rzetelną służbę w szeregach brzeskich saperów. Dowódca Pułku życzył odchodzącemu wszelkiej pomyślności na nowym stanowisku służbowym oraz zawsze potrzebnego szczęścia w życiu osobistym.

kpt. Adam KUBECKI służbę wojskową rozpoczął w 1999 roku, jako słuchacz Wydziału Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Po jej ukończeniu w 2004 roku będąc w dyspozycji Departamentu Kadr i Szkolnictwa Wojskowego pełnił służbę na stanowisku dowódcy plutonu saperów w 15. Batalionie Saperów w Orzyszu. Od 2005 roku związany z brzeskim garnizonem, w którym do 2011 roku służbę pełnił w 2. Batalionie Ratownictwa Inżynieryjnego (2.bratinż) na stanowisku dowódcy plutonu przeprawowego, szefa sekcji operacyjnej S-3 oraz dowódcy kompanii przeprawowej. Po rozformowaniu 2.bratinż przeniesiony do 1. Pułku Saperów, gdzie zajmował stanowisko szefa grupy zarządzania bezpieczeństwem łączności i informatyki w sekcji wsparcia dowodzenia i łączności (S-6) sztabu Pułku. Z dniem 01.08.2017 r. wyznaczony na stanowisko kierownika pracowni w Wojskowym Instytucie Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu i z chwilą przyjęcia obowiązków mianowany do stopnia majora. p>

 


 

GALERIA ZDJĘĆ


 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych