BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Wręczenie broni żołnierzom kompanii szkolenia służby przygotowawczej
11.09.2017
Na uroczystym apelu (11. września) odbyło się wręczenie broni żołnierzom kompanii szkolenia służby przygotowawczej.

W trakcie uroczystości Dowódca 1psap – płk dypl. Marek GOLAN wygłosił przemówienie do elewów po czym przedstawił kadrę kierowniczą i dowódczą oraz przybliżył specyfikę 1psap.

Pierwsze dni służby wojskowej to okres wytężonej pracy i dostosowania do nowego środowiska. Elewi w pierwszych dniach zapoznają się z tajnikami musztry i regulaminów. Przed nimi trzy miesiące intensywnego szkolenia podstawowego oraz miesiąc specjalistycznego. Zarówno po pierwszym jak i drugim etapie szkolenia elewi zostaną poddani egzaminowi sprawdzającemu zasób przyswojonej wiedzy.

W drugiej części rozprowadzenia Dowódca 1psap wyróżnił nagrodą rzeczową trzech żołnierzy, w tym ppor. Mateusza KASPRZYCKIEGO, który doprowadził do obywatelskiego zatrzymania kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu - potencjalnego sprawcy tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Oficer po zatrzymaniu pojazdu odebrał kluczyki kierowcy stwarzającemu zagrożenie w ruchu i powiadomił policję o zajściu. Dowódca wyraził aprobatę dla tego typu bohaterskich zachowań swoich żołnierzy.

 


 

GALERIA ZDJĘĆ


 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych