BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Uroczysta przysięga kompani szkolenia przygotowawczego [WIDEO]
10.10.2017
W dniu 06. października 2017 r. na placu apelowym naszej jednostki najmłodsi służbą żołnierze złożyli uroczystą przysięgę wojskową.

Ten świąteczny dla brzeskich saperów dzień rozpoczął się od odprawionej w Kościele Garnizonowym Mszy Świętej. W uroczystości obok Dowódcy i kadry naszej jednostki, uczestniczyli żołnierze kompanii szkolenia przygotowawczego. Ksiądz kapelan w słowach skierowanych do przybyłych zwrócił uwagę na konsekwencję i wytrwałość w dążeniu do zamierzonych celów.

Po Mszy Świętej punktualnie o godzinie 12:00 dowódca uroczystości złożył meldunek Dowódcy Pułku o gotowości pododdziałów do uroczystej zbiórki. Po podniesieniu flagi państwowej, odśpiewaniu Hymnu Państwowego i przywitaniu przybyłych gości nastąpił moment kulminacyjny. Do grona pełnoprawnych obrońców Ojczyzny wstąpili najmłodsi żołnierze służby przygotowawczej. Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar dostąpili: szer. elew Patryk WITKOWSKI, szer. elew Maciej MALINOWSKI, szer. elew Mariusz CAPAR i szer. elew Jakub JANICKI

Po uroczystym ślubowaniu głos zabrał Dowódca Pułku, który w imieniu swoim i całego stanu osobowego jednostki pogratulował dostąpienia zaszczytu ślubowania wierności Ojczyźnie. Zaznaczył także, że przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza, a także – jako akt ślubowania – jest wyrazem patriotyzmu i najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego.

Na zakończenie podziękował kadrze i żołnierzom kompanii służby przygotowawczej za wysoką dyscyplinę i zaangażowanie w dotychczasowym szkoleniu, a za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych podczas szkolenia podstawowego wyróżnił listem gratulacyjnym 8 elewów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w szkoleniu podstawowym.

tekst: por. Krzysztof Krawczyk

 


 

GALERIA ZDJĘĆ


 


FILM WIDEO:

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych