BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
22-26 listopada - Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.
23.11.2017
DZIEL SIĘ ŻYCIEM, ODDAJ KREW!!!

W sobotę (17. listopada) w Brzeskim Centrum Kultury odbyła się Wojewódzka Akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża organizowana przez Opolski Oddział Okręgowy PCK.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych działaczy oraz Krwiodawców.

Działalność Polskiego Czerwonego Krzyża opiera się na bezinteresownej pomocy wolontariuszy, którymi są także żołnierze WP. I tam nie zabrakło także żołnierzy 1psap, aktywnych Krwiodawców, na czele z Prezesem naszego klubu HDK PCK "Saper" - ppłk. Filipem Kłobukowskim, który reprezentował nie tylko środowisko pułkowych Krwiodawców ale i samego Dowódcę Pułku.

Za systematyczne oddawanie krwi w 2017 roku wyróżnieni zostali:
kpt. Krzysztof Ścigała
st. kpr. Łukasz Nerka
st. kpr. Marcin Olszyński
st. szer. Przemysław Sowa

Ponad to, za oddanie 6 l krwi brązową odznaką – Zasłużony Honorowy Dawca Krwi odznaczony został st. szer. Maciej Ciesiołkiewicz.

"To, co robimy dla siebie umiera razem z nami. To, co robimy dla świata, dla innych jest wieczne" A.Einstein

"Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK wszystkim Honorowym Dawcom Krwi, zarówno zrzeszonym w Klubie HDK PCK "Saper", jak i nie zrzeszonym, wolontariuszom i sympatykom Ruchu HDK PCK, a także pracownikom służby krwi, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości, szczęścia oraz sukcesów zawodowych. Dziękujemy za cząstkę siebie, jaką bezinteresownie oddajecie nieznanym ludziom w potrzebie, chorym w szpitalach oraz za pomoc i pracę jaką wykonujecie promując ideę honorowego krwiodawstwa. DZIEL SIĘ ŻYCIEM, ODDAJ KREW!". – z najlepszymi życzeniami Prezes klubu HDK „Saper” ppłk Filip Kłobukowski

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych