BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Zakończenie ćwiczenia borsuk-17
30.11.2017
Zakończyły się 10 dniowe manewry pod kryptonimem BORSUK-17, w których wzięło udział około 3000 żołnierzy i około 600 pojazdów wojskowych.

Ćwiczenie było sprawdzianem zdolności bojowych zarówno dla żołnierzy polskich jak i uczestniczących w manewrach żołnierzy amerykańskich. Faktem jest, że wszystkie jednostki w sposób ciągły utrzymują gotowość do działania, szkolą się, wykonują strzelania, oraz zadania zgodne ze specyfiką danego pododdziału. Jednak dopiero podczas tego typu ćwiczeń wymagana jest synchronizacja wszystkich rodzajów wojsk niezbędna do osiągnięcia zakładanego celu przez Dowódcę Dywizji. Brzescy saperzy z 1 batalionu inżynieryjnego wykazali się profesjonalizmem i swoje zadania wykonali na bardzo wysokim poziomie zachowując przy tym wszystkie zasady bezpieczeństwa.

Tak duże przedsięwzięcie nie mogło się też odbyć bez obecności znamienitych gości, takich jak Minister Obrony Narodowej Pan Antoni MACIEREWICZ, który wizytował ostatnią fazę ćwiczenia. Manewry zakończyły się uroczystą defiladą, w której wzięli udział przedstawiciele wszystkich jednostek biorących udział w ćwiczeniu.

Poligon 1. batalionu inżynieryjnego dobiega końca i pomimo satysfakcji z dobrze wykonanej pracy, to do pełnego sukcesu pozostaje jeszcze jedno równie ważne zadanie, jakim jest bezpieczne przemieszczenie do garnizonu.


 

 

kpt. Tomasz GOZDEK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych