BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Każdy chce mieć przyjaciela
21.11.2017
Przyjaciel to osoba, którą bardzo lubimy, ufamy jej…

Z przyjacielem spędzamy czas, razem się bawimy, rozmawiamy, nawzajem pomagamy sobie. Jest kimś bardzo ważnym i wyjątkowym.

Przyjaźń, przyjaciel to temat cyklicznych zajęć biblioterapeutycznych, które odbyły się 10 listopada w Klubie 1 Pułku Saperów. Uczniowie kl. I b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu w oparciu o lekturę „Bajki o dwóch ołówkach” Marii Molickiej i wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Tajemnica” uczyli się przyjaźni. Zastanawiali się nad tym, kto to jest przyjaciel, na czym polega przyjaźń. Dzieci z zaangażowaniem wyszukiwały cech określających dobrego przyjaciela, które następnie wypisane na specjalnych kolorowych serduszkach zostały naklejone na tablice wokół postaci przyjaciela. Przyjaciel jest miły, dobry, troskliwy, szczery, pomaga, bawi się z nami, pociesza, dochowuje tajemnic… Jest po prostu super ! Dla swoich niezwykłych przyjaciół uczniowie wykonali wspaniałe, oryginalne „ordery przyjaźni”.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem z „rożka przyjaźni” i wspólnym „uśmiechniętym” zdjęciem. Zajęcia przygotowała i prowadziła bibliotekarz Elżbieta Skrzypczyńska.


 

 

Elżbieta Skrzypczyńska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych