BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Spotkanie opłatkowe weteranów wojskowych
18.12.2017
W poniedziałek 18 grudnia 2017 r. w Klubie Wojskowym 1. Pułku Saperów w Brzegu odbyło się spotkanie opłatkowe weteranów wojskowych poszkodowanych w misjach poza granicami kraju.

Zgodnie z tradycją lat poprzednich i w tym roku dowódca brzeskiej jednostki płk. dypl. Marek Golan na spotkanie zaprosił żołnierzy – weteranów 1. Pułku Saperów, uczestników misji w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

W wigilijny nastrój zebranych wprowadziła Ewelina Grzywniak z Klubu Wojskowego w Brzegu. W jej wykonaniu weterani usłyszeli tradycyjne polskie kolędy. Następnie kapelan brzeskiej jednostki ks. mjr Sławomir Gadowski odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatek, którym podzielili się żołnierze.

Zanim na stole pojawiły się uszka i pierogi, dowódca pułku płk dypl. Marek Golan skierował kilka słów do żołnierzy. Podkreślił wagę misji wojskowych w kształtowaniu pokoju na świecie oraz przekazał życzenia świąteczno-noworoczne żołnierzom i ich rodzinom, ciesząc się, że po raz kolejny wszyscy mogli się spotkać.

Na koniec każdy z weteranów otrzymał drobny, świąteczny upominek.


 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych