BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie żołnierzy 1.psap
22.12.2017
W dniu 22. grudnia 2017 roku, pełniący obowiązki Dowódcy 1.psap podpułkownik Dariusz TULIN w obecności kolegów i przełożonych żołnierzy podziękował za służbę dla 1. Brzeskiego Pułku Saperów życząc sukcesów w dalszym życiu zawodowym oraz osobistym.

W trakcie pożegnania przybliżono przebieg służby, a st. chor. Paweł ZYMEK w obecności zebranych odczytał listy gratulacyjne od Dowódcy.

kpr. Szymon MARSZAŁEK – zasadniczą służbę wojskową rozpoczął w 2007 roku w 1. Brygadzie Saperów w Brzegu. Następnie w 2010 r. obejmuje obowiązki zwiadowcy – nurka w korpusie szeregowych zawodowych. W 2017 roku ukończył kurs podoficerski i awansował na stopień kaprala. Decyzją wyższych przełożonych przeniesiony do Jednostki Komandosów w Lublińcu.

st. szer. Wojciech GIZA – zasadniczą służbę wojskową odbył w CSWL we Wrocławiu oraz 1. Brygadzie Saperów w Brzegu. Do zawodowej służby w korpusie szeregowych zawodowych powołany rok później na stanowisko elektromechanika. Zwolniony z zawodowej służby wojskowej w skutek upływu terminu pełnienia służby zawartego w kontrakcie.

Na zakończenie Dowódca jednostki wręczył ubywającym wspomniane listy gratulacyjne oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.


 

 

 

Michał Nowak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych