BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie Oficera 1.psap
05.01.2018
[05. stycznia 2018 roku]

Na Sali Tradycji Dowódca Pułku – płk dypl. Marek GOLAN wraz ze swoim zastępcą ppłk. Dariuszem TULINEM, Szefem Sztabu 1psap ppłk. Zdzisławem PIENIAWSKIM oraz przełożonymi i podwładnymi ubywającego z szeregów pułku Oficera podziękowali za dotychczasowy wkład wniesiony w służbę dla 1. Brzeskiego Pułku Saperów życząc sukcesów w dalszej karierze wojskowej oraz życiu osobistym.

Por. Adrian Łukaszyk w swoich podziękowaniach szczególnie ciepło odniósł się do podoficerów i szeregowych, z którymi współpracował na co dzień podkreślając ich funkcje oraz zaangażowanie jako najważniejsze ogniwa bezpośrednio wpływające na funkcjonowanie kompanii wydobywania i oczyszczania wody.

por. Adrian ŁUKASZYK – służbę rozpoczął jako Podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W 2014 roku objął obowiązki Dowódcy Plutonu w 1 Brzeskim Pułku Saperów, w 2016 roku Zastępcy Dowódcy Kompanii, a w 2017 roku Szefa Sekcji Logistyki w Batalionie Wsparcia Inżynieryjnego. Rozkazem wyższych przełożonych przeniesiony do Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie.

 


 

 

 

Michał Nowak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych