BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Czekoladowo - owocowe spotkanie z bajką
27.02.2018
To była naprawdę najsłodsza i najpyszniejsza impreza! Czekoladowa fontanna zaspokoiła apetyty małych łakomczuszków a samodzielnie wykonana sałatka owocowa smakowała jak żadna dotąd.

27 lutego 2018 r. biblioteka Klubu 1.Pułku Saperów zapełniła się najmłodszymi mieszkańcami garnizonu brzeskiego. W atmosferę spotkania wprowadziła wszystkich wesoła „Piosenka o czekoladzie”. Dzieci opowiadały jakie znają i lubią rodzaje czekolady, czy czekolada jest zdrowa, zgadywały : skąd się bierze czekolada.

 

Historię czekolady uczestnicy poznali dzięki „Wierszykowi o czekoladowej tajemnicy” i bajce „Tosia odkrywa czekoladę”.. Okazało się, że daleko, daleko stąd rośnie dziwne drzewo kakaowca, z którego ziaren produkuje się ulubiony przysmak nie tylko dzieci. Słodką niespodzianką dla wszystkich była fontanna czekoladowa. Dzieci zanurzały w płynącej, aksamitnej czekoladzie nadziane na patyczki wybrane owoce. Pycha!

 

Po czekoladowej uczcie przyszła pora na zdrowe, ale równie smaczne owoce. Uczestnicy wysłuchali „Bajki o owocach” a potem doskonale poradzili sobie z zagadkami owocowymi. Dużo zabawy dostarczyła zgadywanka owocowa. Dzieci, z zamkniętymi oczami, sięgając do worka z ukrytymi owocami próbowały odgadnąć jaki owoc wyciągnęły. Najwięcej trudności sprawiły owoce awokado i granatu, ale dzięki podpowiedziom rodziców i ta konkurencja zakończyła się sukcesem. Z owoców wyciągniętych z torby (oczywiście koniecznie umytych) małe rączki samodzielnie (przy niewielkiej pomocy rodziców) wykonały całą miskę pysznej i kolorowej sałatki owocowej, którą wszyscy z apetytem zjedli.

 

Pyszne spotkanie przygotowały i prowadziły panie z biblioteki Klubu 1.Pułku Saperów: Elżbieta Skrzypczyńska i Joanna Watras. I ja tam byłam: czekoladę smaczną piłam…

 

Tekst: Elżbieta Skrzypczyńska

Zdjęcia: Jana Koronkiewicz, Joanna Watras

 

 

 


 

 

Elżbieta Skrzypczyńska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych