BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Pamiętajmy o poległych
10.05.2018
7 maja br. rozpoczął się pierwszy „Rajd Pamięci 22 Poległych w Iraku”, którego trasa obejmuje wszystkie miejsca pochówku poległych w czasie misji w Iraku.

Przedsięwzięcie to będzie realizowane na trasie 2555 km w czasie 22 dni. Zasadniczym aspektem rajdu jest zaangażowanie członków rodzin poległych oraz opiekunów indywidualnych z jednostek wojskowych. Inicjatorami wydarzenia są: kpr. Maciej KOT (1.psap) i sierż. Sebastian GRODZICKI (21.BLT).

Rajd Pamięci jest doskonałą okazją do uświadomienia jak ważne jest pielęgnowanie żołnierskiej pamięci i daje możliwość zintegrowania środowiska weteranów oraz umocnienia relacji z rodzinami poległych żołnierzy. Dodatkowym wsparciem dla „Rajdu Pamięci 22 Poległych w Iraku” jest zaangażowanie Stowarzyszenia Rodzin Poległych „Pamięć i Przyszłość” oraz Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

Dzisiaj (tj. 10 maja br.) o godz. 11:00 peleton dotarł na pl. Polonii Amerykańskiej w Brzegu, gdzie po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia dołączyło do niego pięciu weteranów z 1.psap. Nasi żołnierze będą towarzyszyć organizatorom rajdu do m. Opole, skąd pojadą do m. Głogówek, by tam uczcić pamięć poległego w czasie IX zmiany PKW Afghanistan – sierż. Szymona SITARCZUKA.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu za bezpieczne odeskortowanie uczestników rajdu z pl. Polonii Amerykańskiej do granic miasta.

 

 


 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych