BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
„Saperska Super Rodzinka”
16.05.2018
15 maja w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Święto ustanowione zostało przez ONZ by podkreślić jak ważna w życiu człowieka jest rodzina.

Tego dnia Klub 1 Pułku Saperów zorganizował w Jednostce Wojskowej 2697 festyn dla rodzin żołnierzy i pracowników wojska. Przygotowano wiele atrakcji, min. występ zespołu „Biedronki”, foto-scianka, malowanie twarzy, itp… Na najmłodszych czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Panie bibliotekarki: Joanna Watras i Elżbieta Skrzypczyńska ustawiły stoisko z bookcrossingiem, czyli książkami, które każdy może wziąć do domu. Zapach pysznej wojskowej grochówki unosił się na całą jednostkę .

Nawet nieoczekiwany deszcz nie zniechęcił przybyłych gości. Pomimo przeniesienia imprezy do hali sportowej, wszyscy bawili się wyśmienicie!

Tego dnia najważniejszy był konkurs na „Saperską Super Rodzinkę”, do którego zgłosiło się aż 10 czteroosobowych drużyn. Uczestników imprezy przywitały panie Anna Glińska i Anna Gryfik - organizatorki festynu i rozpoczęły konkurencje. Pierwsza – sportowa rozruszała i małych i tych dużych. Wyścigi: skoki przez płotki, przewroty w przód czy czołganie, podniosły poziom dobrej adrenaliny i zdrowej rywalizacji. W następnej konkurencji – plastycznej – drużyny tworzyły portret swojej rodziny, a w konkursie artystycznym musieli stworzyć ciekawy wiersz o sobie. Najtrudniejszy był quiz, w którym uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące 1. Pułku Saperów. Zmagania oceniało jury: przewodnicząca -kierownik klubu - Jana Koronkiewicz, por. Krzysztof Krawczyk oraz Anna Skuratowicz, które przyznało nagrody:

- I miejsce – Rodzina Barańskich

- II miejsce – Rodzina Sałatkiewiczów

- III miejsce – Rodzina Grabowksich

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz dyplomy dla wszystkich uczestników ufundował Klub 1 Pułku Saperów.

Do zobaczenia na kolejnej saperskiej zabawie!!!

 

 


 

 

Klub Wojskowy 1.psap


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych