BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Nocny Piknik Saperski
22.06.2018
Koniec roku szkolnego w Klubie Wojskowym 1. Pułku Saperów w Brzegu był pełen atrakcji i przygód. Żołnierze oraz pracownicy cywilni wojska spotkali się na pikniku.

„Nocny piknik saperski” odbył się w piątek 22 czerwca. Żołnierze oraz pracownicy brzeskiej jednostki wojskowej całymi rodzinami licznie stawili się na „Florydzie” – terenie ćwiczeniowym 1. Pułku Saperów. Tutaj czekało na nich przygotowane miejsce pod ognisko, łodzie wiosłowe, tarcze strzelnicze, dmuchany zamek i namioty wojskowe.

Na początek w ruch poszły wiosła. Dzieci ubrane w kapoki zasiadły w łódkach, a specjalnie wyszkoleni żołnierze zabrali się do pracy. Wiosłowali po całym stawie tam i z powrotem, a roześmiane dzieci prosiły o kolejną rundę. Nawet niektórzy rodzice wskoczyli do łódek, by pomóc w wiosłowaniu lub by korzystać z wody i pogody.

Nieco trudniejsze, przynajmniej dla dzieci, było strzelanie z łuku. Tutaj też najmłodszym pomagali żołnierze. Pokazywali jak trzymać łuk i jak ustawić strzałę na cięciwie. Niestety tylko nielicznym udało się trafić w oddalone o kilkanaście metrów tarcze, ale winny za to był wiatr, który znosił strzały.

Kolejną atrakcją był dmuchany zamek wypożyczony z klubu lekkoatletycznego „Kotwica” Brzeg. Komu udało się wejść na szczyt, chciał zostać tam jak najdłużej. Zapasy trwały niemal cały wieczór, ale nie było zwycięzcy. Każdy w efekcie zjeżdżał w dół po miękkiej zjeżdżalni.

Pod wieczór wszyscy zasiedli przy ognisku. Ci, którzy najbardziej zgłodnieli, mogli na początek posilić się pyszną zupką pomidorową. Później rozpoczęło się wspólne biesiadowanie. Było oczywiście pieczenie kiełbasek i wspólne śpiewanie z akompaniamentem gitary. Wśród wieczornych „przebojów” pojawiła się „Stokrotka”, „Morskie opowieści” i oczywiście „Płonie ognisko w lesie”.

Największą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, było jednak nocowanie w namiotach wojskowych. Tutaj dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi żołnierze, a dla większości z nich była to pierwsza tego typu przygoda. Mimo nocnego ochłodzenia, dzięki łóżkom polowym i śpiworom wszyscy „dali radę”, a rano obudzili się w świetnych humorach. Wszyscy uczestnicy na koniec otrzymali specjalne certyfikaty uczestnictwa w nocnym pikniku.

Pierwszą tego typu imprezę w brzeskim pułku wspólnie przygotowali pracownicy Klubu Wojskowego i Sekcji Wychowawczej brzeskiej jednostki. Pomysłodawczynią była Anna Glińska, a za wykonanie odpowiedzialni byli Joanna Watras, Rafał Ochociński i por. Krzysztof Krawczyk. Przygotowania i przebieg imprezy nadzorowali Jana Koronkiewicz, kierownik Klubu i mjr Sławomir Marcinek, szef Sekcji Wychowawczej.

To dopiero początek wakacyjnych atrakcji w 1. Pułku Saperów w Brzegu. Już dziś zapraszamy dzieci z rodzin wojskowych w wieku od 7 do 14 lat na Piknik na Florydzie, którego współorganizatorem jest brzeska jednostka. Piknik odbędzie się 10 lipca, a na zapisy czekamy do 6 lipca (piątek) w Klubie Wojskowym przy ul. Piastowskiej 4 w Brzegu.

 

 


 

 

R.O.


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych