BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Grand Prix dla Biedronek
30.06.2018
Biedronki, zespół dziecięcy działający w Klubie 1. Pułku Saperów w Brzegu, jak co roku czeka z niecierpliwością na czerwiec.

W tym pięknym miesiącu odbywa się w Kołobrzegu najwspanialsza impreza dla dzieci – Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego. Konkurs pod hasłem „Kolorowa Niepodległa”, którego patronat honorowy objął Minister Obrony Narodowej, obchodził swój XX Jubileusz. Najlepsi reprezentanci z klubów z całej Polski przybyli by wspólnie uczcić to wydarzenie.

W tym roku razem z dzieciakami z grupy tanecznej pojechali zaprzyjaźnieni artyści: Zuzann Zazulin, aktorka i wieloletnia wychowanka klubu, Radosław Dobrowolski oraz Julia Jaroszek – tancerzami z GPT Inwencja.

Festiwal rozpoczął się w niedzielę barwnym korowodem, w którym uczestniczyły dzieci z zespołów artystycznych wraz z opiekunami. Część oficjalna odbyła się dnia następnego na scenie Regionalnego Centrum Kultury.

Artyści z brzeskiego klubu przedstawili widowisko pt: „Tylko we Lwowie”, w którym opowiadają historię miłości babci i dziadka. Wesołe utwory tj. „Ta joj Jóźku” czy „Husia-Siusia” porwały do tańca a kolorowe kostiumy rozbawiły zgromadzoną publiczność oraz jury: przewodnicząca Jolantę Wojtaś – Zaporę, Elżbietę Kilichowską-Hille, Tadeusza Kielara, Ryszarda Leoszewskiego, Jerzego Rochowiaka oraz Roberta Zaporę.

Piosenki wojskowe rozbrzmiewały w całej nadmorskiej miejscowości. Kołobrzeżanie, oprócz części konkursowych, obejrzeli również koncerty plenerowe. Widownia zachwyciła się brzeskimi zespołami, które pięknie promowały 1 Pułk Saperów i zebrały gromkie brawa.

Ostatniego dnia odbył się koncert galowy i zostały rozdane tytuły laureatów pośród najlepszych z 16 klubów wojskowych. Zespół „Biedronki i Przyjaciele”, który przygotowały panie: Jana Koronkiewicz i Anna Glińska, otrzymał najważniejsze nagrody festiwalu – Grand Prix od jury oraz Młodzieżowej Rady Artystycznej i Nagrodę Ministra Obrony Narodowej.

Gratulujemy!!!Tekst: A.G.
Foto: R.O., WCEO, K.Grymułek

 

 


 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych