BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
Czerwcowe szkolenie survivalowe w 1.psap
16.06.2018
W dniach 11-15 czerwca 2018 r. przeprowadzone zostało szkolenie survivalowe z elementami S.E.R.E w oparciu o bazę szkoleniową 1. Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu.

W dniach 11-15 czerwca 2018 r. przeprowadzone zostało szkolenie survivalowe z elementami S.E.R.E w oparciu o bazę szkoleniową 1. Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu. W kursie uczestniczyli żołnierze z 1. Pułku Saperów, 2. Wojskowego Szpitala Polowego oraz 10. Brygady Logistycznej. Celem szkolenia było przygotowanie merytoryczne i praktyczne żołnierzy w zakresie rozpalania ognia, pozyskiwania i oczyszczania wody, budowania schronień, bytowania, wyznaczania azymutów przy pomocy podstawowych przyrządów (kompas, busola), wyznaczania odległości, maskowania się, obsługi podstawowych elementów łączności, pokonywania zróżnicowanego terenu w dzień i w nocy na obszarze kontrolowanym (unikanie).

Szkolenie prowadzone było przez instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, 1. Pułku Saperów w Brzegu oraz 10. Brygady Logistycznej w Opolu. Kursanci musieli wykazać się duża sprawnością fizyczną, jak i psychiczną w trudnych warunkach zarówno atmosferycznych jak i terenowych. Kursy tego typu są odpowiedzią na bardzo duże zapotrzebowanie w Siłach Zbrojnych.

Zdjęcia: kpr. Sebastian Lipiński

 

 


 

 

Michał Nowak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych