BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Ko¶ciuszki
AKTUALNO¦CI
Manewry Artystyczne Wojska Polskiego – GPT „Inwencja” z nagrod± Ministra Obrony Narodowej
16.08.2018
Od 11 do 16 sierpnia br. w Warszawie odbywały się Manewry Artystyczne Wojska Polskiego. W Niepodległo¶ciowym Festiwalu Piosenki i Tańca grupa taneczna z Klubu 1. Pułku Saperów w Brzegu została laureatem nagrody II stopnia Ministra Obrony Narodowej.

W programie Grupy Poszukiwań Twórczych „Inwencja” znalazły się dwie prezentacje: „Orkiestra” z muzyk± Angeliki Skowronek i Grzegorza Bukowskiego oraz „Która nie zginie”, obie w choreografii Angeliki Skowronek. Prezentowane były w kategorii zespołów tanecznych powyżej 16 lat, a rywalizowały z zespołami tanecznymi z klubów wojskowych m.in. w Lublińcu, Warszawie, Szczecinie czy Gdyni. W tej kategorii swój program zaprezentowały również „Biedronki Junior” z brzeskiego klubu, które wykonały dwa układy taneczne w choreografii Anny Glińskiej pt. „Niepodległa” oraz „Bicie Serca”.

Jednak propozycje Klubu 1. Pułku Saperów w Brzegu podczas Manewrów Artystycznych nie ograniczały się tylko do pokazów tanecznych. Na scenie pojawił się również zespół „Inwencja” w recitalu „Lwowskie Randez-Vous” z wi±zank± piosenek kresowych. Scenariusz i reżyseria Jana Koronkiewicz.

Wszystkie nasze zespoły miały również okazję zaprezentować się podczas Koncertu Galowego w ramach Centralnych Obchodów ¦więta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Koncert odbył się na błoniach PGE Stadionu Narodowego w Warszawie, a towarzyszyła mu wystawa sprzętu wojskowego. Jednym z go¶ci koncertu galowego był minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Występy w Warszawie poprzedziły dwustopniowe eliminacje, które wiosn± odbywały się w Zegrzu.

R.O.

 

 


 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych