BIP
1 Pułk Saperów imienia Tadeusza Kościuszki
AKTUALNOŚCI
BORSUK-18. Sprawdzian umiejętności 1.binż
26.10.2018
Na świętoszowskim poligonie w trakcie szkolenia poligonowego, 1.binż brał udział w ćwiczeniu 10. Brygady Kawalerii Pancernej pk. BORSUK-18.

Głównym zadaniem batalionu dowodzonego przez ppłk. Krzysztofa Jaroszka była realizacja zadań wsparcia inżynieryjnego 10. Brygady Kawalerii Pancernej w trakcie obrony i natarcia w tym rozbudowa fortyfikacyjna batalionu czołgów, realizacja zadań mobilności i kontrmobilności na rzecz pododdziałów brygady. Zadania były realizowane w oparciu o obiekty OSPWL ŻAGAŃ. Działaniom brzeskiego batalionu przyglądał się obecny na szkoleniu dowódca pułku - płk dypl. Marek GOLAN.

Batalion po raz kolejny potwierdził swoją gotowość do wykonywania zadań inżynieryjnych realizując wszystkie powierzone mu cele. W środę nastąpiło oficjalne zakończenie ćwiczenia na Wzgórzu Prezydenckim, gdzie dowódca 11.LDKPanc - generał dywizji Stanisław CZOSNEK podziękował ćwiczącym. Tym samym zakończył ostatni etap ćwiczenia, a przed brzeskimi saperami już tylko szczęśliwy powrót do brzeskiej jednostki.

 

 


 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych