1 pułk saperów

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06.04.2021
Saperska Kartka Wielkanocna

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod nazwą „Saperska Kartka Wielkanocna”. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć kartkę z motywami wojskowymi.

 

W jedenastej edycji konkursu organizowanego przez bibliotekę Klubu Wojskowego w Brzegu wzięło udział ponad dwustu uczestników. Z 212 kartek, które napłynęły do Klubu, jury wybrało najlepsze, choć nie było to łatwe zadanie. Prace wykonane były różnymi technikami graficznym i plastycznymi. Od prostych rysunków po wyklejanki i kolaże.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na kategorie wiekowe. W pierwszej oceniane były kartki wykonane przez przedszkolaków. Zostały przyznane dwa równorzędne pierwsze miejsca. Otrzymały je Estera Zok z Przedszkola Publicznego nr 8 w Brzegu i Lena Nadrowska z Przedszkola Publicznego nr 4 w Brzegu. W drugiej kategorii, klas I – IV szkół podstawowych, najładniejszą kartkę przygotowała Michalina Wiewióra z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu. Z kolei w trzeciej kategorii wiekowej – klas V-VIII szkół podstawowych również zostały przyznane dwa pierwsze miejsca. Laureatkami zostały Zofia Hryniewicz z PSP nr 8 i Olga Drankowska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Tomasza z Akwinu. Oprócz tego jury w każdej kategorii wiekowej przyznało drugie i trzecie miejsca oraz wyróżnienia.

Komisja konkursowa w składzie: Joanna Augustyniak (instruktorka w Galerii BCK), ks. ppłk Sławomir Fonfara (kapelan 1 Pułku Saperów), plut. Tomasz Rabenda (1 Pułk Saperów) i st. szer. Przemysław Trzos (1 Pułk Saperów) oceniała estetykę prac i czy posiadają motywy wojskowe. Było to warunkiem zakwalifikowania kartek do konkursu.

Liczba kartek, które napłynęły w tegorocznym konkursie, zaskoczyła organizatorów. Poziom prezentowanych prac również był bardzo wysoki.

Serdecznie dziękujemy wykonawcom, opiekunom i jurorom oraz Starostwu Powiatowemu, Związkowi Sybiraków i Korpusowi Szeregowych Zawodowych. Bez nich nasz konkurs nie miałby takiego wymiaru. Gratulujemy laureatom!

Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja konkursu również będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem.

 

R.O.

go-up
Kontakt

1 pułk saperów
Sikorskiego 6
49-300 Brzeg
tel. 261637902
fax. 261637282
1psap.rzecznik@ron.mil.pl

    
  • BIP