1 pułk saperów


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Biblioteka wojskowa

Biblioteka oświatowa Klubu 1. Pułku Saperów gromadzi i udostępnia:

- literaturę piękną polską i światową
- popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy: szczególnie z zakresu historii i wojskowości
- lektury szkolne
- podręczniki akademickie
- nowości wydawnicze.

Biblioteka pełni również rolę ośrodka informacyjnego: udziela informacji o zbiorach , z różnych dziedzin wiedzy i o regionie, wyszukuje materiały na określone tematy.

W bibliotece prowadzone są różne formy upowszechniania książki, czytelnictwa i kultury pod hasłem „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka”: spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, konkurs „Saperska Kartka Wielkanocna”, zajęcia biblioterapeutyczne, warsztaty plastyczne dla dzieci z cyklu „Cuda z papieru”, biesiady czytelnicze, bookcrossing (kiermasze książek z darów od czytelników), akcje czytelnicze, imprezy dla dzieci, Dzień Babci i Dziadka,, wystawy tematyczne i okolicznościowe.

Systematycznie uzupełniany księgozbiór, oferta informacyjna i kulturalno-oświatowa sprawiają, że biblioteka cieszy się dużym uznaniem wśród lokalnej społeczności.

Od 15 lat w klubie odbywa się Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria” im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka. Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży oraz żołnierzy Wojska Polskiego kształtuje postawy patriotyzmu, uwrażliwia na piękno narodowej poezji, szczególnie patriotycznej i religijnej.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty:
Biblioteka Klubu 1. Pułku Saperów
ul. Piastowska 4
czynna: od wtorku do piątku
w godz.: 13:00 - 18:00
tel. 261 63 72 54

Zdjęcia

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

1 pułk saperów
Sikorskiego 6
49-300 Brzeg
tel. 261637902
fax. 261637282
1psap.rzecznik@ron.mil.pl

    
  • BIP