1 pułk saperów


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Program Kalendarz z mundurem

Kim byli Żołnierze Wyklęci? Jak przebiegała bitwa o Monte Cassino? Jakie są zadania żołnierzy podczas misji poza granicami kraju? Czym jest order Virtuti Militari i kto może go otrzymać? Na te i wiele innych pytań już wkrótce odpowiedzą żołnierze Wojska Polskiego podczas spotkań z uczniami. Ministerstwo Obrony Narodowej inauguruje nowy projekt edukacyjny „Kalendarz z mundurem” skierowany do szkół i nauczycieli historii.

 

Do szkół w całej Polsce dostarczamy wyjątkowy kalendarz na rok 2020, na którym zaznaczono święta wojskowe oraz ważne rocznice wydarzeń historycznych z dziejów oręża polskiego. Wraz z kalendarzem, nauczyciele otrzymują scenariusze lekcji i spotkań poświęconych historii.


Żołnierze 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki, na zaproszenie szkół, będą prowadzić zajęcia z uczniami i opowiadać o wydarzeniach zaznaczonych w „Kalendarzu z mundurem”. Znalazły się w nim, m.in., takie daty jak 14 lutego – utworzenie Armii Krajowej, 13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, 29 maja – Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa, 17 września – agresja sowiecka na Polskę czy 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Łącznie Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało 19 wyjątkowych scenariuszy lekcji.


Podczas spotkań, żołnierze będą opowiadać także o historii i współczesnych zadaniach swojego rodzaju sił zbrojnych, aktualnym zaangażowaniu Polski w działania NATO, misjach zagranicznych UE czy ćwiczeniach wojskowych, które odbywają się na polskich poligonach. Do udziału w zajęciach kierowani będą przede wszystkim żołnierze z wykształceniem historycznym, oficerowie wychowawczy, prasowi, komunikacji społecznej lub weterani operacji poza granicami kraju.


Zachęcamy nauczycieli do kontaktu z z Nieetatowym Rzecznikiem Prasowym Dowódcy 1. Pułku Saperów (1psap.rzecznik@ron.mil.pl, tel. 519 709 231) dla ustalenia szczegółów udziału żołnierza w lekcjach oraz do korzystania z naszych materiałów dydaktycznych i wykorzystywania ich na lekcjach. Zajęcia mogą odbywać się w szkole lub na terenie jednostki wojskowej.


Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dydaktycznymi opublikowanymi
na stronie Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej

Zdjęcia

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

1 pułk saperów
Sikorskiego 6
49-300 Brzeg
tel. 261637902
fax. 261637282
1psap.rzecznik@ron.mil.pl

    
  • BIP